“Simple dinners: 140+ new recipes, clever ideas and speedy solutions for every day” Donna Hay :: recenzja

Autor : | 0 Komentarzy | On : Grudzień 6, 2012 | Kategoria : Książki kucharskie

To pierwsza książka popularnej australijskiej kucharki Donny Hay (ale nie pierwsza w ogóle tej autorki), którą miałam okazję przeczytać i z której wiele przepisów wypróbowałam. Pierwsze wrażenie – jaki niewygodny format! Ciężko się czyta, ciężko ogląda, trudno zabrać ze sobą do kuchni. Szkoda!

Zamysłem autorki było stworzenie książki opartej o podstawowe produkty, które każdy z nas powinien mieć w domu, a z których po dokupieniu po drodze z pracy kilku świeżych produktów można prosto i szybko wyczarować posiłek. Znajdziemy tu propozycje zarówno obiadowe jak i deserowe.

Ze względu na założenie „Simple dinners” tematyczny podział książki jest inny niż w typowych książkach kucharskich. Każdy rozdział bazuje na podstawowym produkcie. Donna Hay proponuje dania z użyciem jako bazy: jaj, chleba, makaronu, warzyw strączkowych, ryżu, kurczaka, wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, ryb i  owoców morza, warzyw, owoców oraz czekolady.  Rozdziały składają się z kilkunastu propozycji w danym temacie i serii praktycznych porad.

Zdjęcia w „Simple dinners” wydają się być takie „czyste”, przemyślana kompozycja z dominacją bieli i jasno-niebieskiego koloru (co jest nietypowe w fotografii kulinarnej i specyficzne właśnie dla Donny Hay) sprawiają, że nic nie zakłóca odbioru. Okładka książki jest miękka, ale całość wydana jest bardzo ładnie, na wysokiej jakości śliskim papierze.

Teraz najważniejsze – przepisy, czy są rzeczywiście „simple”? Podstawowy problem jaki dostrzegam to niedostępność niektórych produktów w Polsce… i na tym lista zastrzeżeń się kończy. Receptury są rzeczywiście bardzo proste, zarówno jeśli chodzi o ilość składników, jak i samo przygotowanie. Jednocześnie każdy znajdzie tu coś nowego, zaskakującego, połączenie do tej pory niespotykane.

Koniecznie spróbujcie burgerów z baraniną i fetą oraz placów z miętą, cukinią i halloumi.

Czy “Simple dinners: 140+ new recipes, clever ideas and speedy solutions for every day” Donny Hay będzie jedną z moich ulubionych książek kucharskich? Z pewnością będę do niej wracać często, ale podium zarezerwowane jest dla innych pozycji.

Print Friendly, PDF & Email
Share This Post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *