“Simple dinners: 140+ new recipes, clever ideas and speedy solutions for every day” Donna Hay :: recenzja

Autor : | 0 Komentarzy | On : Grudzień 6, 2012 | Kategoria : Książki kucharskie

To pierwsza książka popularnej australijskiej kucharki Donny Hay (ale nie pierwsza w ogóle tej autorki), którą miałam okazję przeczytać i z której wiele przepisów wypróbowałam. Pierwsze wrażenie – jaki niewygodny format! Ciężko się czyta, ciężko ogląda, trudno zabrać ze sobą do kuchni. Szkoda!

Zamysłem autorki było stworzenie książki opartej o podstawowe produkty, które każdy z nas powinien mieć w domu, a z których po dokupieniu po drodze z pracy kilku świeżych produktów można prosto i szybko wyczarować posiłek. Znajdziemy tu propozycje zarówno obiadowe jak i deserowe.

Ze względu na założenie „Simple dinners” tematyczny podział książki jest inny niż w typowych książkach kucharskich. Każdy rozdział bazuje na podstawowym produkcie. Donna Hay proponuje dania z użyciem jako bazy: jaj, chleba, makaronu, warzyw strączkowych, ryżu, kurczaka, wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, ryb i  owoców morza, warzyw, owoców oraz czekolady.  Rozdziały składają się z kilkunastu propozycji w danym temacie i serii praktycznych porad.

Zdjęcia w „Simple dinners” wydają się być takie „czyste”, przemyślana kompozycja z dominacją bieli i jasno-niebieskiego koloru (co jest nietypowe w fotografii kulinarnej i specyficzne właśnie dla Donny Hay) sprawiają, że nic nie zakłóca odbioru. Okładka książki jest miękka, ale całość wydana jest bardzo ładnie, na wysokiej jakości śliskim papierze.

Teraz najważniejsze – przepisy, czy są rzeczywiście „simple”? Podstawowy problem jaki dostrzegam to niedostępność niektórych produktów w Polsce… i na tym lista zastrzeżeń się kończy. Receptury są rzeczywiście bardzo proste, zarówno jeśli chodzi o ilość składników, jak i samo przygotowanie. Jednocześnie każdy znajdzie tu coś nowego, zaskakującego, połączenie do tej pory niespotykane.

Koniecznie spróbujcie burgerów z baraniną i fetą oraz placów z miętą, cukinią i halloumi.

Czy “Simple dinners: 140+ new recipes, clever ideas and speedy solutions for every day” Donny Hay będzie jedną z moich ulubionych książek kucharskich? Z pewnością będę do niej wracać często, ale podium zarezerwowane jest dla innych pozycji.

Share This Post!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *