Lunchbox Aladdin – termos, bento 0,6l :: test

Autor : | 2 komentarze | On : Styczeń 10, 2013 | Kategoria : Lunchbox

Termos Aladdin wpadł mi w oko jeszcze zanim rozpoczęłam przygodę z blogiem kulinarnym lunchblog.pl. Odbierając paczkę, w której spodziewałam się znaleźć ten lunchbox byłam lekko podekscytowana (ot takie moje małe zboczenie, ładne pojemniki na jedzenie) i nie zawiodłam się.

Aladdin to okrągły, termiczny pojemnik na jedzenie, zakręcany od góry, z wygodnym uchwytem. Pierwsze, co zwróciło moją uwagę to fakt, że termos ten jest bardzo lekki, początkowo wydawał mi się także niewielki, choć producent deklaruje pojemność niemałą, bo 0,6 litra. Szybko przekonałam się, że moje wrażenie było mylne, a stało się to, gdy pierwszy raz wlewałam do niego zupę – jedna łyżka wazowa, druga, trzecia i wciąż pojemnik nie był pełny.

Zwróciłam uwagę, iż po nalaniu bardzo gorącej zupy pojemnik w ogóle nie nagrzewał się na zewnątrz, co sprawia, że bez obawy o poparzenie, można go trzymać w ręku.

Producent deklaruje, że pojemnik utrzymuje temperaturę żywności (ciepło/zimno) do 5 godzin dzięki podwójnej piankowej izolacji. Sprawdziłam – po 4 godzinach zupa była wciąż ciepła, po 5 już letnia, ale nie zimna. Pozostając przy zupie, Aladdin jest w pełni szczelny, nic się z niego nie wylewa, przy różnego rodzaju „turbulencjach”.

Lunchbox Aladdina bardzo dobrze nadaje się także do przenoszenia drugiego dania. W środku pojemnika znajdziecie mniejszy dzielący go na dwie części, co pozwoli wam wyodrębnić np. potrawkę z kurczakiem i kaszę.

Łatwo, płynnie się go zakręca i odkręca – rączka zaś sprawia, że transport termosu nie sprawia problemu. W termosie można podgrzewać dania przy pomocy mikrofalówki.

Aladdin wykonany jest bardzo dokładnie. Ja mam wersję pojedynczą, w kolorze zielonym, wykończenie matowe, z dyskretnym napisem na dole pojemnika.

W ofercie producenta możecie też znaleźć pojemniki piętrowe, na większy apetyt.

Zobacz Rozgrzewającą zupę z cieciorki i szpinaku w zielonym, pojedynczym Aladdinie

 

Podwójny Aladdin – ZOBACZ

 

 

 

aladdin0,61 aladdin0,65 aladdin0,64 aladdin0,63 aladdin0,62

Print Friendly, PDF & Email
Share This Post!

Comments (2)

  1. posted by aneta on 13 grudnia 2013

    gdzie kupiłaś lunchbox i w jakiej cenie? interesuje mnie tez jaki czas ciepłe jest drugie danie, bo pewno krócej niż zupa…

    • posted by Barbara Dąbrowska-Górska on 15 grudnia 2013

      Ja swojego Aladdina kupiłam akurat na Amazonie, ale są też dostępne w Polsce. Danie drugie będzie ciepłe do około 3 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *