Lunchblog.pl w majowym numerze magazynu SHAPE

Autor : | 3 komentarze | On : Kwiecień 29, 2013 | Kategoria : Różności

Shape_okladkaOd dziś w kioskach znajdziecie najnowszy numer magazynu “SHAPE”. Jestem niezmiernie szczęśliwa, bo specjalnie dla “SHAPE’a” napisałam artykuł o tym jak skomponować zdrowy i smaczny lunch do lunchboxa. Zapraszam do lektury tekstu, dzięki któremu dowiecie się:

Dlaczego lunch jest bardzo ważnym posiłkiem?

Jakie proporcje składników pokarmowych powinien mieć zdrowy lunch?

Jakie rodzaje produktów najłatwiej zabierać?

Jak wybrać lunchbox?

Jak ułatwić sobie przygotowywanie dań na wynos?

 

Dodatkowy cieszy mnie fakt, że artykuł zdobią zdjęcia mojego autorstwa. 🙂

Do majowego numeru dołączono także kolejną płytę Ewy Chodakowskiej.

shape

Print Friendly, PDF & Email
Share This Post!

Comments (3)

 1. posted by Agata on 12 maja 2013

  Witam!

  Zakupiłam kilka dni temu magazyn Shape z dwóch powodów : płyty z ćwiczeniami i artykułu promowanego na okładce “Zapakuj swój lunch box”.

  Uważam, że Shape, całościowo, jest stratą pieniędzy. Ale ostatecznie płyta i Pani artykuł (jak się teraz dowiedziałam przez przypadek) przekonały mnie, by dać czasopismu kolejną szansę.

  Oprócz tego, że cała gazeta mnie zawiodła, niestety zawiodłam się też na Pani artykule. Liczyłam na przepisy, ładne zdjęcia, a dostałam gadkę “o wszystkim i o niczym” (jak to Pani napisała w recenzji książki Ewy Chodakowskiej – oczywiście na w tej sprawie się z Panią zgadzam).

  Patrząc na ten blog, wiem, że powodem mojego “niedosycenia” jest zapewne redakcja magazynu i ograniczone miejsce na artykuł.

  Przepraszam, ale zabrakło mi właśnie tego wszystkiego, co tutaj jest na blogu -> przepisów, kilku recenzji “opakowań” na lunch, ciekawych lunchów z 4-5 składników, lunchy dla dzieci – jak ładnie je udekorować.

  Jedyne co się dowiedziałam z artykułu “Zapakuj swój LUNCH BOX” to :
  – lunch jest ważny
  – lunch jest bardzo ważny
  – jako lunch możemy zapakować większość produktów, jak nie wszystkie
  – dzielimy lunch według zasad podzielonego talerza
  – trzeba dbać o higienę
  – nie rób tłustych potraw , to przecież niezdrowe
  – i co mnie powaliło – “LUNCHBOX to z angielskiego…” , poczułam się jak w wikipedi

  Ja wiem, wiem… nie tylko Pani odpowiada za ten tekst i pewnie wszystko sknociła ta sama redaktor naczelna, która sprawia, że całe pismo kuleje i jest bezwartościowe.

  Jednak ja po przeczytaniu Pani artykułu poczułam się potraktowana jak najgorsza idiotka. “Czy oni myślą, że nie wiem co to makaron i że mogę go przygotować zdrowo?” , “Ach, no tak, kanapki powinniśmy jeść nie tylko z serem, ale też z szynką , czy sałatą”, “Czy oni myślą, że kupując pudełko na lunch, mam zamiar włożyć do niego batonika?!”.

  Jestem wstrząśnięta. Jest mi smutno, bo czuję się oszukana. Wiem – “Nie łatwo wszystkim dogodzić” i zdaję sobie sprawę, że Pani pierwszy tekst, który liczyła Pani, że znajdzie się w piśmie, został mocno okrojony i pozbawiony duszy (też pisałam kilka artykułów do gazet z mojego rodzinnego miasta – wiem, jak to jest). Nie chcę, żeby była Pani na mnie zła. Piszę swoją opinię. Nie jestem tchórzem, podaję swój prawdziwy e-mail. Podziwiam Panią za tego bloga, gratuluję dostania szansy w piśmie, które tak wiele kobiet czyta. Jednak… musiałam to jakoś skomentować, ponieważ to w Pani artykule pokładałam nadzieje tego magazynu i się zawiodłam. Kolejny raz. To przykre.

  Pozdrawiam,
  Agata.

  • posted by Basia Dąbrowska-Górska on 12 maja 2013

   Pani Agato dziękuję za tę opinię. Tak jak Pani nie boi się podawać maila, tak ja nie obawiam się publikacji tego komentarza. Jedyne co pozostaje mi napisać potwierdzi tylko Pani opinię – nie na wszystko mam wpływ, pewne dziedziny rządzą się swoimi prawami :-). Niemniej jednak osobiście jestem dumna z tego tekstu, bo nie każdy jest tak zaawansowany jeśli chodzi o wiedzę żywieniową jak Pani. Szczęśliwie na blogu absolutnie nic mnie nie ogranicza i o to właśnie tu zapraszam po więcej. Serdeczności! :-))

  • posted by Basia Dąbrowska-Górska on 12 maja 2013

   Ach i jeszcze jedno jeśli ma Pani jakieś pytania albo sugestie zagadnień o których mogę tu napisać to proszę o komenatarz. Chętnie uzupełnię treść tego bloga o to, czego potrzebują moi Czytelnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *