Jak wygodnie zabierać ze sobą zupę do pracy/szkoły?

Autor : | 7 komentarzy | On : Grudzień 14, 2012 | Kategoria : Lunchbox, Różności

Zupa jest wspaniałą propozycją dania obiadowego/lunchowego. Ciepła, często niskokaloryczna (odpowiednio przygotowana) i odżywcza (zupy są jednym z lepszych sposobów na przemycanie warzyw, także, a może przede wszystkim dla dzieci), z dodatkiem ryżu brązowego, makaronu pełnoziarnistego, czy kaszy może być pełnowartościowym posiłkiem. Jednak bardzo często spotykam się z opinią, że ciężko jest zabrać ze sobą zupę do pracy, czy szkoły. Poniżej przedstawiam Wam kilka estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań pomagających w wygodnym zabieraniu zupy do pracy. Od dziś koniec ze słoikiem!

Pojemnik na zupę powinien być przede wszystkim szczelny, zwróćcie na to uwagę dokonując wyboru. Jeśli macie możliwość podgrzewania w mikrofalówce w czasie pracy nie musi on posiadać funkcji utrzymywania temperatury. Cześć pojemników łączy oba te udogodnienia zapewniając jednocześnie cieszący oko desing.

 • Miska Aladdin

Proste rozwiązanie, formą zbliżone do talerza, jednak funkcjonalnością znacznie go przewyższające. Miska (pojemność 600ml) ma szczelną pokrywkę, całość wykonana jest z materiału, który nie nagrzewa się zbyt mocno. Oznacza to, że jeśli wlejecie wrzącą zupę do miski Aladdin nie poparzycie rąk unosząc ją. Nie jest to pojemnik termiczny, jednak jego budowa sprawia, że utrzymuje ciepłotę posiłku do 1,5 godziny. Co ważne jeśli zupa wystygnie można ją w misce podgrzać w mikrofalówce.

Niezwykły wygląd misek, aż się chce z nich jeść. Wśród kilku różnych opcji znajdzie się taka dla wielbicielek stylu, sztuki, a także wesoła, kolorowa miska dla dziecka.

Miska Aladdin Estrada

 

 

 

aladdin-miska-artist

Miska Aladdin Jon Burgerman

 

 

aladdin-miska-06-l-jon-burgerman

 

 • Pojemnik podwójny Black&Blum LunchPot

Mój faworyt! Black&Blum LunchPot pozwala zabrać zupę w każdej postaci, ze wszystkimi dodatkami. Lunchbox składa się z dwóch, szczelnych pojemników – mniejszy umieszczony pod większym – całośc wygląda jak rodzaj kubka. Do zestawy dołączony jest łyżko-widelec, albo jak kto woli widelco-łyżka, wygodnie zamontowana na boku. Dzięki temu nie musimy już martwić się o sztućce. W większym pojemniku (500ml) zabieramy zupę, a w mniejszym (300ml) grzanki, makaron, ryż, pokrojone mięso, lub…coś na II śniadanie np. owoce. Niespodzianka – po konsumpcji, puste pojemniki możemy schować jeden w drugi, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. LunchPot może być używany w zmywarce i mikrofalówce.

Duży plus za kolorystykę nie tylko kobiecą, ale także i męską. Czarną wersję doceni niejeden mąż, brat, partner…

Black&Blum Lunchpot pomarańczowy

 

 

 

pojemnki-podwojny-blackblum-lunchpot-pomaraczowy

Black&Blum Lunchpot zielony

 

 

 

podwojny-pojemnik-blackblum-lunchpot-zielony

Black&Blum Lunchpot czarny

 

 

 

pojemnik-podwojny-blackblum-lunchpot-czarny

 • Klasyczny Aladdin z rączką

Klasyczny Aladdin wyglądem najbardziej zbliżony jest do termosów obiadowych jakie znamy, jest jednak znacznie ładniejszy. Ten, który pokazuję wam tutaj jest jednopoziomowy (ale można go kupić także w wersji dwupoziomowej). Pojemnik jest szczelny i utrzymuje ciepło do 5 godzin, nadaje się zatem dla tych, którzy w pracy niestety nie mają możliwości podgrzewania. Dużym plusem klasycznego Aladdina jest jego wszechstronność. Dzięki wyjmowanej podziałce można w nim zabierać nie tylko zupę, ale także drugie danie. Wygodna rączka zdecydowanie ułatwia transport. Jeśli zatracimy się w pracy i przetrzymamy danie w Aladdinie dłużej niż 5 godzin, możemy je spokojnie podgrzać w mikrofali. Pojemnik jest do tego przystosowany.

Aladdin termos zielony aladdin-termos-obiadowy-06-l-zielonyaladdin-termos-obiadowy-06-l-zielony2

 

 • Termos obiadowy Stanley

Propozycja dla podróżników i mężczyzn, choć może podobać się także kobietom. Oszczędny w stylistyce, stonowane barwy w połączeniu ze stalą. Z prezentowanych tu modeli najdłużej trzyma ciepło, bo aż do 7 godzin. Termos ten ma pojemność 500 ml, zakręcany kubeczek jest jednocześnie miseczką (340 ml). Firma Stanley będąca producentem tego pojemnika jest pionierem w produkcji termosów ze stalowym wkładem. Ponoć jej produkty bywały w kosmosie :-).

Termos obiadowy Stanley

 

 

 

 

 

stanley-classic-termos-zielony2

Print Friendly, PDF & Email
Share This Post!

Comments (7)

 1. posted by Ula on 8 kwietnia 2014

  Gdzie można kupić/zamówić te lunchboxy?

 2. posted by Emilia on 22 kwietnia 2014

  jak długo pojemnik podwójny Black&Blum LunchPot utrzymuje ciepło?

  • posted by Barbara Dąbrowska-Górska on 22 kwietnia 2014

   Emilio to nie jest pojemnik termoizolacyjny. Trzyma tylko do ostygnięcia, ale jest w 100% szczelny i nadaje się do mikrofalówki.

 3. posted by Asia on 20 maja 2014

  Hej:)
  pytanko o miska Aladdin.
  jak wygląda szczelność takich misek? mogłabym spokojnie wrzucić do torebki nie przejmując się czy się nie wyleje w drodze do pracy??
  czy to raczej tylko by “szczelnie” włożyć do lodówki i potem sobie odgrzać?

 4. posted by Aleks on 12 grudnia 2014

  Hej,
  Bardzo fajna i praktyczna strona 🙂
  Czy jest możliwość uzyskania info o orientacyjnej wadze tych pojemników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *