Zmiana nawyków na lepsze!

Na drodze po zdrowe życie czyha na nas wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich są nasze nawyki i przyzwyczajenia, które bardzo trudno pokonać. Jeśli się jednak przełamiemy i zmotywujemy się, żeby z nimi walczyć, czeka nas nagroda.
Zastanów się, jakie przyzwyczajenia mają zły wpływ na Twoją sylwetkę. Wypisz je na kartce i pomyśl nad różnymi rozwiązaniami, które pozwolą Ci je zmienić. Na początku nie musisz zmieniać wszystkiego, małe kroczki doprowadzą Cie do celu.
Kiedy już wiesz, gdzie leży problem, analizuj każdego dnia swoje nawyki. Jeśli lubisz podjadać, wypisz na kartce, co danego dnia jadłeś między posiłkami. W ten sposób zaczynasz mieć świadomość co robisz źle i powoli możesz zacząć to zmieniać. Oprócz tego wyznacz sobie czas w jakim chcesz zmienić swoje nawyki. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano i nie zmienisz wszystkiego od razu.
Znajdź kogoś, kto będzie Cie wspierał w Twoich działaniach. To może być chłopak, przyjaciółka, mama, brat. Nie ważne kto, ważne żeby życzył Ci jak najlepiej i Ci kibicował.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.