Zasady zdrowej diety

Nie istnieje dieta, która szybko pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy. Niestety, nawet jeśli udaje nam się schudnąć, zazwyczaj w takich przypadkach pojawia się efekt jo-jo. Przy wyborze odpowiedniego sposobu odchudzania, musimy pamiętać, aby wybrać taką dietę, która będzie dostarczała nam pełnowartościowe składniki.
Według dietetyków, najlepiej jeść jak najmniej przetworzone produkty, np. surowe warzywa a nie gotowane. Nasz organizm powinien oduczyć się magazynowania zbędnych kalorii, dlatego starajmy się jeść małe, ale regularne porcje. Najlepszym rozwiązaniem jest 5 niewielkich posiłków dziennie. Posiłki jedzmy spokojnie, dokładnie je przeżuwając i pamiętając, że im wolniej to zrobimy, tym szybciej się najemy. To pozwoli naszemu organizmowi dać nam sygnał, że już jest zaspokojony.
I na koniec- nie dajcie sobie wmówić, że w diecie nie ma słodkości. Są, ale w maksymalnie ograniczonej ilości. Zamiast batoników i czekolady, lepiej samemu przygotować naturalne desery z np. jogurtu i owoców. Możliwości jest naprawdę wiele.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.