Soda- niezbędny składnik w każdej kuchni

Wszelkie środki chemiczne do czyszczenia nie mogą konkurować z naturalnymi preparatami, które mamy dostępne pod ręką w domu. Najlepszym i najtańszym z nich jest bez wątpienia soda kuchenna, którą można użyć do walki z naprawdę wieloma zanieczyszczeniami.
Czy wiecie, że  soda jest świetnym środkiem na tłuste plamy? Wystarczy posypać nią brudną powietrznię, a następnie przetrzeć to miejsce wilgotną ściereczką. Ten biały proszek świetnie radzi sobie również z zapachami z potu. Wystarczy cienka warstwa, która wchłonie nieprzyjemny zapach. Odrobiną sody warto też wsypać do kosza na śmieci- zneutralizuje wszystko to co niekoniecznie chcemy czuć.
Problem z resztami jedzenia po grillu? Rozpuść sodę w miseczce ciepłej wody, do której włożysz na kilka godzin kratkę z grilla. Nie musisz szorować ani trzeć, problem rozwiąże się szybko sam.
Jeśli nie masz pod ręką wybielacza, a potrzebujesz go np. do zasłon lub firanek, zastąp go sodą. Wystarczy wsypać odrobinę do prania i cieszyć się śnieżnobiałą bielą!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.