Śniadanie- najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Powinniśmy zawsze nim pamiętać. Niestety wiele osób nie je go, co wynika z ich lenistwa lub pośpiechu. Śpiesząc się do pracy lub szkoły, wolą dłużej pospać, niż poświęcić kilkanaście minut na zrobienie śniadania. To duży błąd.
Pierwsze śniadanie powinno nam dostarczyć dużą wartość odżywczą. Pozytywnie wpływa na podejmowanie przez nas wysiłku, pobudza nasz organizm do pracy i zapewnia lepsze samopoczucie. Najedzeni, nie koncertujemy się na uczuciu głodu, tylko na tym co mamy zrobić w danej chwili. To zdecydowanie ułatwia zmierzenie się z codziennymi obowiązkami.
Jedząc śniadanie, wybierajmy pełnowartościowe produkty- raczej unikajmy słodkich zapychaczy. Kanapka z ciemnym pieczywem, dostarczy niezbędnej witaminy B, magnezu, cynku i błonnika. Do tego biały lub żółty ser, jogurt, kefir i drobiowa wędlina. Pamiętajmy o warzywach, na kanapkę możemy położyć sałatę, ogórka, pomidora… Co kto lubi. Do picia polecane jest mleko, sok owocowy lub warzywny, woda mineralna lub zielona herbata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.