Pyszne pomidory

Pomidory to naprawdę uniwersalne warzywo. Możesz je dodać do kanapki, sałatki, zupy, obiadu lub zjeść go samego. Jest smaczny, a co najważniejsze bardzo zdrowy. Jak powszechnie wiadomo, najlepsze pomidory są latem, ale w sklepach dostępne są one przez cały rok. Wypróbuj je w różnych kombinacjach i ciesz się ich dobroczynnymi właściwościami.
W pomidorach znajduje się mnóstwo zdrowych składników. Beta-karoten, witamina A i witamina C, to tylko niektóre z nich. Wspólnie wzmacniają układ odpornościowy. Oprócz tego pomidory dostarczają nam potasu i likopenu, który opóźnia proces starzenia.
Są polecane osobom, które chcą przejść na dietę. Te niskokaloryczne warzywa, można pochłaniać w naprawdę dużych ilościach i ponadto dodawać je do wielu potraw. Warto wówczas pamiętać, żeby podawać je razem z tłuszczem (oliwą lub olejem roślinnym), ponieważ w jego towarzystwie lepiej przyswajają się karetonoidy. Istnieje duże grono zwolenników pomidorków koktajlowych typu cherry lub malinowe, które są idealne jako przekąska np. na lunch.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.