Najlepsza pora dnia na ćwiczenia

Zaczynając ćwiczenia, zastanawiamy się, która pora dnia będzie najodpowiedniejsza i przyniesie szybkie efekty. Tak naprawdę, ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Trening może odbywać się zarówno rano, jak i wieczorem. Wszystko zależy od Twojego planu dnia i osobistych preferencji.

Jeśli w ciągu dnia pracujesz, czas masz prawdopodobnie wyłącznie po pracy. A jeśli wtedy marzysz tylko o odpoczynku, pomyśl o wcześniejszym wstawaniu. Nie ważne kiedy, ważne żeby trening odbywał się regularnie.
Wiele osób na siłownię jeździ prosto z pracy, a w dni bez siłowni ćwiczy w domu, nie mając wyrzutów sumienia, że zaniedbali trening.

Oczywiście jest wiele badań, które mają wskazywać, że niektóre pory są lepsze niż inne. Wyniki ostatnich z nich przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, sugerują, że najlepiej jest ćwiczyć przed śniadaniem, ponieważ wtedy spalamy więcej kalorii. Z drugiej strony-istnieje również teoria, że nie powinno ćwiczyć się na pusty brzuch. Komu więc wierzyć? Odpowiedź jest jedna- wyłącznie swojemu organizmowi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.