Na czym polega dieta 5:2?

Zrzucenie zbędnych kilogramów poprawia nasz nastrój, zdrowie, kondycję i wzmacnia naszą wiarę w siebie. Jednak aby to osiągnąć, potrzeba naprawdę wiele pracy i samozaparcia. Pamiętajmy o tym, że niektóre diety są naprawdę szkodliwe. Szczególnie te, przy których trzeba ograniczyć spożywanie posiłków, a tym samym ograniczyć dostarczanie organizmowi niezbędnych elementów.

Nie daj sobie wmówić, że dieta niskokaloryczna to coś dla Ciebie. To prosta droga do osłabienia pracy Twoich narządów wewnętrznych. Do tego dochodzi niechciany efekt jo-jo. Dieta powinna być zbilansowana, niedopuszczalny jest wyłącznie jeden rodzaj pokarmu. Na szczęście istnieje dieta, która jest bezpieczna dla naszego zdrowia i nie posiada powyższych wad. Mowa o diecie 5:2.

Jakie są jej zasady? Pięć dni w tygodniu jesz wszystkie rzeczy, które lubisz, a pozostałe dwa dni pościsz. W ciągu doby powinniśmy spożywać ok. ¼ naszego dziennego zapotrzebowania. Idealnym składnikiem tej diety są ryby, drób i warzywa. Bardzo ważne jest to, że jedząc w dalszym ciągu to co lubimy, zachowujemy pewien komfort psychiczny i nie stajemy się opętani “żądzą” schudnięcia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.