Kupuj tylko zdrowe produkty!

Istnieje kilka zasad dotyczących właściwego momentu na robienie zakupów. Po pierwsze-nie róbmy ich nigdy, gdy jesteśmy najedzeni. Po drugie- nigdy nie chodźmy do sklepu, wychodząc z pracy albo szkoły, kiedy jesteśmy głodni i zjedlibyśmy konia z kopytami. Przede wszystkim, kupujemy wtedy o wiele za dużo i w naszym koszyku znajdują się nagle rzeczy, których tak na prawdę nie potrzebujemy aż tak.
Dlatego postarajmy się iść do sklepu zrelaksowani. Wtedy większą uwagę przykładać będziemy do wyboru zdrowych produktów. Przeczytajmy opis ulotki- ile dana rzecz zawiera białka, tłuszczu, węglowodanów i przede wszystkim-kalorii. Zwróćmy uwagę na jej termin ważności i warunki, w jakich powinna być przechowywana. Przyjrzyjmy się dokładnie opakowaniu-nie kupujmy takiego, które jest wygięte lub wgniecione.
Kupując mięso i ryby, pamiętajmy się produkty muszą być świeże, a potem w naszej lodówce przechowywane we właściwej temperaturze. Pamiętajmy, że to co raz zostało rozmrożone, nie może być ponownie zamrożone.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.