Jakie składniki sabotują naszą dietę?

W czasie diety jesteśmy wystawieni na wiele pokus. Nie zawsze umiemy im odmówić, dlatego trudniej jest nam schudnąć. Główną z nich są nasze przyzwyczajenia, które pozornie niegroźne, wcale nie pomagają nam zrzucić zbędne kilogramy.
Oczywiście pierwszym zagrożeniem jest niezdrowe jedzenie. Jeśli znajduje się ono w Twoim domu, jest prawie pewne, że w końcu nie wytrzymasz i po nie sięgniesz. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju słodycze i szybkie mrożone posiłki. Przestań je kupować i postaraj się przekonać do tego swoją rodzice. Wspólne, zdrowe zakupy mogą stać się dla Was nową tradycją.
Wsparcie rodziny jest ważniejsze niż myślisz. Razem łatwiej jest dążyć do celu. Bądź silny, nie daj się przeciągnąć na “ciemną stronę mocy”. To, że komuś brak motywacji i samozaparcia, nie znaczy że Ty masz na tym cierpieć.
Kolejną przeszkodą jest nadmiar obowiązków. Jeśli dużo pracujesz, ciężko będzie jeść Ci regularnie. Tu przegryziesz batonika, tam zjesz kebaba… A to prowadzi wyłącznie do kolejnych kilogramów. Staraj się znaleźć czas, a zdrowe posiłki przygotuj dzień wcześniej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.