Jak wybrać lunchbox?

Autor : | 5 komentarzy | On : Styczeń 3, 2013 | Kategoria : Lunchbox

Co najczęściej zabierasz ze sobą w lunchboxie?

Jestem zdania, że dobrze jest mieć przynajmniej dwa lunchboxy: jeden na zupę (zobacz Jak wygodnie zabierać zupę do pracy/szkoły?), drugi na danie obiadowe. Na rynku są modele, które w zależności od potrzeby spełniają obie te funkcje np. termos obiadowy Alladin – bez podziałki może być pojemnikiem za zupę, z podziałką spokojnie pomieści drugie danie.

aladdin-termos-obiadowy-06-l-zielony2

Przy wyborze lunchoxu przeznaczonego na danie obiadowe zwróćcie uwagę, aby pojemnik, był co najmniej dwukomorowy, optymalnie trzykomorowy. Umożliwi to zabranie w oddzielnych komorach np.: ryby, surówki i kaszy, lub piersi z kurczaka, gotowanego warzywa i pokrojonych owoców na II śniadanie.

Lunchboxy dzielone dają po prostu więcej możliwości zabierania zarówno gotowych dań jaki i przekąsek. Jeśli przygotowujecie posiłki dla całej rodziny możecie zdecydować się na zestaw lunchboxów dzielonych firmy EasyLunchboxes (4 pojemniki w różnych kolorach w komplecie).

81TCHMpjr+L._AA1500_

Jak długo przebywasz w pracy/szkole?

Jeśli zabierasz ze sobą posiłki i ruszasz w drogę, ale wracasz do domu po 4 godzinach wystarczy Ci mały lunchbox. Nie jesteś aż takim szczęśliwcem i pracujesz 8, czasem 12 godzin? Koniecznie zdecyduj się na większy pojemnik, dający możliwość zabezpieczenia Twoich potrzeb żywieniowych w dłuższym okresie czasu.

Większość firm produkuje pojemniki o różnych pojemnościach. Spójrzcie na lunchboxy:

Smash M

 

 

smashM4

Smash XL

 

 

lunch-box-smash-xl

czy

Black Blum Box Appetit

 

41yPYdhfiOL._SL500_

Black Blum Bento Box

 

41xbXaPd8FL

 

Czy masz możliwość podgrzania dania w miejscu pracy?

Jeśli w miejscu pracy posiadasz kuchenkę mikrofalową „jesteś w domu”… ups, nie, jednak ciągle w pracy :-), ale masz o tyle łatwiej, że bez problemu podgrzejesz przyniesiony ze sobą posiłek. Większość lunchboxów jest przystosowana do użytkowania zarówno w mikrofalówce jak i zmywarce.

Brak możliwości odgrzewania sprawia, że wśród bogatej oferty lunchboxów musisz wybierać te utrzymujące wysoką temperaturę. Termiczne opakowania równie dobrze sprawdzają się w zachowywaniu niskiej temperatury jedzenia np. latem, kiedy istnieje ryzyko popsucia żywności.

Jedną z najbogatszych ofert termicznych pojemników na jedzenie ma firma Aladdin:

Aladdin – oferta na amazon.co.uk

Istnieje jeszcze druga możliwość – zwyczajny lunchbox możesz włożyć do specjalnej torby utrzymującej temperaturę, w ten oto sposób płynnie przechodzimy do kolejnego pytania.

W jaki sposób będziesz nosić lunchbox?

Torby termiczne to świetne rozwiązanie. Można je kupić we wszystkich kolorach tęczy. Sprawdzą się zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Torby termiczne dla dorosłych Built

Piękne i kolorowe torby dla dzieci Stephen Joseph i Skip Hop Zoo

Stephen JosephSkip Hop Zoo

Pozostajemy przy kwestii noszenia lunchboxów. Zwróćcie też uwagę na kształt i fakt, czy będzie on pasował do torby/plecaka.

Ciekawe rozwiązanie proponuje producent lunchboxów Goodbyn, które mają wygodne uchwyty w górnej części pojemnika.

goodbyn_slider

Jak powinien wyglądać Twój lunchbox? Jakie kreskówki lubi Twoje dziecko (wybór lunchboxa dla dziecka)?

Na koniec kwestia czysto estetyczna – jaki kolor? Z wzorem czy bez? Jaki kształt? Na szczęście jest w czym wybierać! Polecam ogromny wybór lunchboxów na Amazonie:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=lunch+box

lub w polskim sklepie internetowym

twojlunchbox.pl

Jeśli myślisz o lunchboxie dla dziecka możesz skorzystać z produktów licencyjnych z postaciami z kreskówek. Jednym z moich ulubionych lunchboxów dla dzieci (i nie tylko) jest pojemnik w kształcie klocka lego:

Lunchbox Lego

 

Lego

Print Friendly, PDF & Email
Share This Post!

Comments (5)

  1. posted by Wojtek on 22 stycznia 2013

    Bardzo dobry artykuł. Od dawna nie mieszczę się z posiłkiem w jednym pojemniku (taki z czerwoną pokrywką z IKEA) i pora chyba poszukać czegoś ciekawszego 🙂

  2. posted by Marek on 27 lutego 2013

    A mógłbym poprosić o test pojemników szklanych? W biurze mamy tylko tradycyjny piekarnik – plastikowe pojemniki po prostu popłyną..

  3. posted by Jola on 9 sierpnia 2013

    Tradycja przygotowywania obento wymaga by jedzenie było nie tylko różnorodne, smaczne i zdrowe ale by wyglądało estetycznie. Czystą przyjemnością jest dla Japończyka rozpieczętowanie takiego bento podczas hanami w parku Ueno. Nawet bento kupione na dworcu przed wyprawą Shinkansenem to małe dzieło sztuki, któremu poświęcono wiele uwagi. Stąd, nie dziwi że posiada ono własną nazwę – ekiben. Może u nas też kiedy jedzenie w pociągu będzie przyjemnością… Ja na razie przygotowuje się sobie raz na jakiś czas małe bento do pracy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *