Jak skutecznie rozpocząć odchudzanie?

Nowy rok, nowe postanowienia! A wśród nich to najczęstsze-„od stycznia pójdę na siłownię i zacznę się odchudzać”. Niestety, początkowa euforia i ekscytacja, szybko mija, ustępując miejsca lenistwu i znużeniu. Było już tak blisko, ale niestety, Twoja motywacja spadła do zera. Jak ją odzyskać?
Przede wszystkim, zacznij od wyboru odpowiedniej diety. W tym celu najlepiej jest, skonsultować się z dietetykiem, który przygotuje plan odżywiania dopasowany do naszej osoby i trybu życia jaki prowadzimy. Po drugie, rozpocznij dietę we właściwym momencie. W przeciwnym razie, szybko o niej zapomnisz. Ważne jest, jak będzie wyglądało Twoje życie w najbliższym czasie. Jeśli wiesz, że przed Tobą dużo obowiązków i wiele stresu, lepiej odpuść sobie teraz odchudzanie. Nerwy zazwyczaj zajadamy słodyczami i alkoholem. To nie pomaga ćwiczeniom.
Ważne, aby mieć cel. Zapisz go w widocznym miejscu i przestrzegaj tego co ustaliłeś. Dotrzymaj danego sobie słowa. I ostatnie, ale nie mniej ważne. Pamiętaj, że odchudzanie musi iść w parze z wysiłkiem fizycznym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.