Jak poradzić sobie z kacem?

Chyba każdy lubi się bawić, wyjść ze znajomymi do baru czy klubu. A wiadomo, że na takich spotkaniach do grona naszych przyjaciół dołącza jeszcze alkohol.  Świetnie się bawimy, pijąc kolejne drinki, a następnego dnia umieramy i z trudnością wstajemy z łóżka. Co zrobić, żeby kac był lżejszy?
Jeśli wiemy, że wieczorem czeka nas impreza, postarajmy się danego dnia nieco wzmocnić naszą wątrobę. To ona stoi za oczyszczeniem organizmu z toksyn. Do składników, które powinny znaleźć się w naszym obiedzie należą czosnek, jabłka, winogrona i sok z marchwi. W trakcie imprezy nie mieszajmy różnych rodzajów alkoholi. Starajmy się także pić jak najmniej kolorowych alkoholi. Piwo, wódka, szampan, wino- ta mieszanka za każdym razem jest zabójcza. Nie pomaga nam również palenie papierosów, jeśli palimy tylko do alkoholu, kac zawsze jest mocniejszy.
Najlepszą przekąską do alkoholu nie są chipsy czy orzeszki, a mięso, kiszone ogórki i sery. Nie podrażniają one naszego żołądka. Następnego dnia porządnie się wyśpijmy- to w czasie snu, organizm najlepiej się regeneruje.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.