Jak dobrać wino do posiłku?

Wybór właściwego wina do różnego rodzaju posiłków, bywa często dosyć trudną kwestią. Problem ten pojawia się najczęściej w restauracji- nie wiemy o co pytać kelnera, jak przeczytać właściwie nazwę wina… Dlatego warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami na temat win, które mogą nam nieco wyjaśnić sytuację.
Zacznijmy od ryb. Do nich zwykło się podawać wino białe wytrawne lub półwytrawne. Dzięki temu, ich smak jest bardziej wyczuwalny. Od tej zasady istnieją jednak wyjątki- do łososia i tuńczyka lepiej wybrać wino czerwone.
Wino białe będzie także świetnym dodatkiem do owoców morza. Czerwone, dodaje im niepotrzebnej goryczy, która zakłóca radość z ich jedzenia.
W przypadku warzyw i grzybów, wybierzmy wino, które będzie od nich lżejsze. Zwróćmy uwagę na to jak przygotowany był posiłek i jakie potrawy zostały do niego dodane. Nigdy nie pijmy wina do grzybków w occie.
Do białego mięsa pijmy białe wino, a do czerwonego czerwone. Nigdy na odwrót, ponieważ to kompletnie zaburzy smaki. Podobna zasada obowiązuje w przypadku deserów- podane do nich wino, musi być równie słodkie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.