Jak często powinno sprzątać się w kuchni?

Gotować kocha wiele osób, ale sprzątać lubi mało kto. Ślady spalenizny, zaschnięte jedzenie, tłusty osad… To nie lada zadania. Ale życie sobie można nieco ułatwić. Sprawdź, które czynności powinieneś wykonywać z jaką regularnością, aby sprzątanie kuchni było wyłącznie przyjemnością a nie męką.
Co warto robić każdego dnia? Na pewno zmywać naczynia. Postaraj się nie dopuścić do sytuacji, gdy zbyt długo zalegają w zlewie. To bardzo nieestetyczne, a w dodatku trudniej jest je potem domyć. Po każdym przyrządzaniu posiłku wytrzyj kuchenkę i zetrzyj blaty szafek i stół. Warto też zamieść i umyć podłogę.
Raz w tygodniu umyj całą kuchenkę, półki w lodówce oraz wyczyść zlew. Nie dopuść, żeby stały się one siedliskiem bakterii.
Trochę rzadziej, bo raz w miesiącu, powinno się umyć szafki ( z zewnątrz), wyczyścić wnętrze piekarnika, mikrofalówki i zmywarki. Pamiętaj aby udrożnić rury – unikniesz ich zapchania. Warto przetrzeć też płytki. W razie potrzeby rozmroź także lodówkę- zbyt duża warstwa lodu spowalnia jej działanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.