Czy dieta cud, naprawdę przynosi cud?

Kolejna wspaniała dieta znaleziona w Internecie i kolejna porażka. Kilogramy nie ubywają, a my tracimy motywację i energię na jej kontynuowanie. Dlaczego tak jest?
Zacznijmy od czego, skąd się bierze nadwaga i tłuszcz, który osadza się na naszym ciele. Oczywiście, z nadmiaru dostarczanych kalorii. To nie stało się wczoraj, ani tydzień temu. Wpływ ma na to nasze całe życie i nawyki żywieniowe, które sobie wypracowaliśmy. Jeśli od zawsze lubiliśmy podjadać słodycze i Fast foody, jest niemożliwe, aby teraz nasz brzuch wyglądał jak deska. Nic się nie dzieje samo, zbędne kilogramy nie pojawią się z nienacka.
Cudowna siedmiodniowa albo trzymiesięczna dieta, nie jest w stanie naprawić szkód, które wyrządziliśmy swojemu organizmowi, w tak długim czasie. Ok, jest w stanie, ale na bardzo krótki czas. Zazwyczaj jest tak, że gdy zauważamy efekty, szybko wracamy do starych nawyków. I koło się zatacza.
Warto podejść do tego konsekwentnie-jeśli chcemy przejść na dietę, opracujmy plan na długi czas, nie na chwilę. Bądźmy ze sobą uczciwy i przestrzegajmy zdrowych zasad.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.