Czerwona herbata zamiast czarnej

Czerwona herbata znana jest od setek lat. Szybko podbija serca kolejnych osób a szczególnie tych, które chcą zgubić dodatkowe kilogramy. Ale oprócz tego ma o wiele więcej pozytywnych właściwości.
Najpopularniejszą odmianą tej tzw. smoczej herbaty, jest Pu-erh. Pochodzi z Chin, z prowincji Yunnan. Jej wartości zdrowotne są zależne od czasu, w jakim dojrzewają liście. Pewnie kojarzycie ją ze sklepowych półek. Ma charakterystyczny smak-trochę cierpki i ziemisty, ale szybko można się do niego przyzwyczaić. A jeśli ktoś jednak nie może do niego przywyknąć, ma do wyboru kombinacje z różnymi dodatkami. Co ciekawe, można ją przetrzymać nawet 50 lat!
Pijąc Pu-erh, dostarczamy swojemu organizmowi śladową ilość kofeiny i taniny oraz potężną dawkę flawonoidów i minerałów takich jak fluor czy cynk. Dzięki temu oczyszczamy nasz organizm, jednocześnie poprawiając swoje samopoczucie. Według chińczyków, pomaga ona nawet w leczeniu depresji. Spróbujcie, a może czerwona herbata na stałe zagości w Waszym dniu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.