Cytryna- Twój pomocnik w domowych pracach

Cytryna ma naprawdę cudowne właściwości. Nie chodzi tylko o jej dużą zawartość witaminy C i jej dobroczynny wpływ na odporność, ale o codzienne czynności, w których może się okazać naprawdę pomocna.
Może pomóc Ci w wyczyszczeniu mikrofalówki. To miejsce, o które dbamy sporadycznie, a w gruncie rzeczy jest ono siedliskiem wielu bakterii. Żeby się ich pozbyć wystarczy woda i cytryna. Do szklanki wlej wodę i wyciśnij do niej sok z cytryny. Do tego dodaj kawałek skórki. Taką mieszankę umieść we wnętrzu i włącz mikrofalówkę. Kiedy woda zacznie się gotować, wyłącz kuchenkę ale nie wyjmuj szklanki. Para rozmiękczy zaschnięte brud. Potem wystarczy przetrzeć wnętrze ściereczką i gotowe!
Cytrynę możesz wykorzystać również do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z pudełka próżniowego. Ścianki wystarczy potrzeć jej plasterkiem- zlikwidujemy jednocześnie zapach i wszelkie przebarwienia.
A może pasta do czyszczenia łazienki? Jeśli zabraknie Ci środków chemicznych, wystarczy wymieszać sok cytryny z sodą lub proszkiem do pieczenia. Taką mieszankę kładziesz na brudne miejsca i spłukujesz gorącą wodą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.